صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی معاون پرستاری وزیر بهداشت و از طریق ویدیو کنفرانس با مدیران پرستاری کشور؛

شرایط و زمان برگزاری اولین آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران تشریح شد

معاون پرستاری وزارت بهداشت  با بیان اینکه آزمون صلاحیت حرفه‌ای در حال حاضر فقط برای پرستاران برگزار می‌شود، گفت: در تلاش هستیم که پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای سایر گروههای وابسته پرستاری مانند هوشبری، اتاق عمل و فوریت‌ها نیز صادر شود. 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان، دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزیر بهداشت در جلسه ویدیو کنفرانس پیرامون آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران که با حضور مدیران و اعضای شورای هماهنگی پرستاری کشور، برگزار شد ضمن تشریح اهمیت پروانه صلاحیت حرفه‌ای به چگونگی برگزاری نخستین آزمون صلاحیت حرفه ای پرداخت و گفت: مدیران پرستاری تمهیداتی بیندیشند که تمامی پرستارانی که شرایط شرکت در آزمون را دارند بدون هیچ دغدغه و مشکلی در این آزمون شرکت کنند.

وی در ادامه به سوالات مدیران و اعضای شورای هماهنگی پرستاری پاسخ داد و در پاسخ به این سوال که اعضای هیات علمی باید به چه شکل پروانه صلاحیت حرفه ای خود را دریافت کنند، گفت: اعضای هیات علمی پرستاری می توانند از سه طریق؛ ارتقای سالانه، کسب امتیاز بازآموزی یا شرکت در آزمون صلاحیت حرفه ای، پروانه صلاحیت حرفه ای دریافت کنند. 

معاون پرستاری وزیر بهداشت در پاسخ به سوال دیگری که آیا منابع آزمون غیر از آنچه در دفترچه ذکر شده از منابع دیگری هم هست، گفت: منابع آزمون " Fundamental of Nursing" است که در دفترچه راهنمای آزمون با ذکر نویسندگان درج شده است. 

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر جاماندگان در آزمون به هر دلیلی، گفت: فارغ التحصیلان سال 96 به بعد می توانند در این آزمون شرکت کنند و اگر به هر دلیلی نتوانستند در نخستین آزمون شرکت کنند، این آزمون هر 6 ماه برگزار می شود و می توانند در دوره های بعدی شرکت کنند بنابراین نگرانی وجود ندارد. 

شرکت فارغ التحصیلانی که در حال گذراندن طرح هستند نیز سوال دیگری بود که دکتر حضرتی این گونه پاسخ داد:  تمامی فارغ التحصیلان سال 96 بعد می توانند در این آزمون شرکت کنند که این موضوع شامل نیروهای طرحی نیز می شود و مشروط به داشتن گواهی پایان طرح، کارت پایان خدمت نمی باشد و با ارایه حکم کارگزینی یا گواهی موقت فارغ التحصیلی می توانند در آزمون ثبت نام کنند. 

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا الزامی برای دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای وجود دارد، گفت: در حال حاضر کسب پروانه صلاحیت حرفه اي جهت ایفای هرگونه نقش پرستاری و خدمات پرستاری در عرصه هایی چون جامعه و مراكز و موسسات بهداشتی، درماني، آموزشی و توانبخشی دولتی (کشوری و لشکری)، غیر دولتی (خصوصی، تامین اجتماعی، خیریه و...) و مراکز مشاوره لازم است.

 

دفترچه نهایی آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران


اطلاعیه 2 آزمون صلاحیت


٠٧:١٣ - 1398/09/08    /    شماره : ١٠٠٠٥٧    /    تعداد نمایش : ١٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: