صفحه اصلی > اخبار معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین دوره آموزش عطاران در همدان

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه:

 مدیر دفتر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی استان از برگزاری اولین دوره آموزش عطاران در استان خبر داد و گفت: در استان تهران این دوره پنج بار برگزار شده و در استان همدان برای اولین بار برگزار شده و امیدواریم لزوم و اهمیت شرکت در این دوره و تاثیر مستقیمی که با سلامت جامعه دارد برای فعالان این حوزه مطرح شود.

به گزارش ایسنا منطقه ی همدان دکتر مامک هاشمی ، در خصوص برگزاری دوره آموزش آشنایی با گیاهان دارویی برای عطاران اظهار کرد: این دوره برای اولین بار در استان همدان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و صنف خوار و بار فروشان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه عطارانی که متقاضی دریافت جواز کسب از صنف خوار و بار فروشان هستند ملزم به گذراندن این دوره آموزشی می شوند افزود: سایر عطاری هایی که برای تمدید مجوز خود به صنف مراجع  می کنند نیز ملزم به گذراندن این دوره آموزشی خواهند بود.

مدیر دفتر طب ایرانی با اشاره به تفاهم نامه شش جانبه برای برگزاری دوره آموزشی برای عطاران اظهار داشت: صنف عطاران، وزارت بهداشت، معاونت غذا و دارو ، دفتر طب سنتی ، وزارت بازرگانی و انجمن علمی طب سنتی برای برگزاری این دوره تفاهم کرده اند و در تهران پنجمین دوره برای عطاری ها برگزار شده و در استان همدان اولین دوره آن در حال برگزاری است.

هاشمی اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی و مکمل را زیرمجموعه  معاونت غذا و دارو معرفی کرد و گفت: مدیریت طب ایرانی و مکمل معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی وظیفه آموزش این دوره ها را برعهده دارند.

وی مدت دوره های آموزشی برای عطاران را اعلام کرد و گفت: این دوره در 18 جلسه یک و نیم ساعته برگزار می شود و عطاران در مجموع دوره آموزشی 28ساعته را طی خواهند کرد و با مباحثی چون ، آئین نامه ها و موارد مجاز و غیر مجاز در حوزه عطاری و عرضه گیاهان دارویی، دانش کاربردی و فنی نحوه شناسایی گیاه در طبیعت و نگهداری از گیاهان دارویی را فرا می گیرند.

وی در خصوص نحوه فراخوان و اطلاع رسانی این دوره گفت: از کلیه عطاری ها و متقاضیان دریافت جواز کسب عطاری برای شرکت در این دوره دعوت به عمل آمده و حدود 20 نفر در اولین کارگاه حضور یافته اند که امیدواریم در دوره های بعد کلیه افراد شاغل در این حوزه برای دریافت آموزش و دانش مورد نیاز کارشان در این کارگاهها حضور یابند.طبق این تفاهم نامه شش جانبه ، از این به بعد شرکت در این دوره برای دریافت یا تمدید جواز کسب عطاری ضروری می باشد.

 

پایان خبر

 

 

 


١٠:٣٩ - 1397/04/12    /    شماره : ٧٣٢٧١    /    تعداد نمایش : ١٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: