زبان  EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
زبان FA EN AR
1401/02/06
پیام امام خطاب به مسلمانان ایران و جهان به مناسبت روز جهانی قدس

پیام امام خطاب به مسلمانان ایران و جهان به مناسبت روز جهانی قدس

روز قدس که آخرین روزهاى شهر اللَّه اعظم است، سزاوار است که مسلمانان جهان از قید اسارت و بردگى شیاطین بزرگ و ابرقدرتها رها شده و به قدرت لا یزال اللَّه بپیوندند

متن کامل پیام حضرت امام خمینی در ذیل آورده شده است:بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏


جمعه آخر ماه مبارک رمضان روز قدس است و در دهه آخر ماه رمضان به احتمال زیاد شب قدر است. شبى است که احیاى آن سنت الهى است و قدر و منزلت آن از هزار ماه منافقان والاتر است. شبى است که مقدرات خلق در آن شب پایه‏ریزى مى‏شود. روز قدس که همجوار شب قدر است لازم است که در بین مسلمانان احیا شود و مبدأ بیدارى و هوشیارى آنان باشد، و از غفلتهایى که در طول تاریخ خصوصاً سده‏هاى اخیر شده است بیرون آیند تا آن روز هوشیارى و بیدارى از دهها سال ابرقدرتها و منافقان جهان والاتر باشد، و مسلمانان جهان مقدرات خود را خود به دست قدرت خود پى‏ریزى و پایه گذارى کنند. در شب قدر، مسلمانان با شب زنده دارى و مناجات خود از قید بندگى غیر خداى تعالى که شیاطین جن و انسند، رها شده و به عبودیت خداوند در مى‏آیند، و در روز قدس که آخرین روزهاى شهر اللَّه اعظم است، سزاوار است که مسلمانان جهان از قید اسارت و بردگى شیاطین بزرگ و ابرقدرتها رها شده و به قدرت لا یزال اللَّه بپیوندند و دست جنایتکاران تاریخ را از کشورهاى مستضعفان قطع و رشته طمع آنان را بگسلانند.
هان اى مسلمانان جهان و مستضعفان گیتى، بپاخیزید و مقدرات خود را به دست گیرید. تا کى نشسته‏اید که مقدرات شما را واشنگتن یا مسکو تعیین کنند؟ تا کى باید قدس‏ شما در زیر چکمه تفاله‏هاى امریکا، اسرائیل غاصب پایکوب شود؟ تا کى سرزمین قدس، فلسطین، لبنان و مسلمانان مظلوم آن دیار در زیر سلطه جنایتکاران به سر برند و شما تماشاچى باشید، و بعض حکام خائن شما آتش بیار آنان باشند؟ تا کى قریب یک میلیارد مسلمان در جهان و قریب صد میلیون عرب با کشورهاى وسیع و ذخایر بى‏پایان، شاهد چپاولگریهاى شرق و غرب و ستمگریها و قتل عامهاى غیر انسانى آنان و تفاله‏هاى آنان باشند؟ تا کى تحمل جنایات وحشتناک بر برادران افغانستان و لبنان را نموده و به نداى آنان جواب نمى‏دهند؟ تا کى به جاى مقابله با دشمنان اسلام و براى نجات قدس از اسلحه گرم و قدرت نظامى و الهى غفلت نموده و با کارهاى سیاسى و برخوردهاى سازشکارانه با ابرقدرتها وقت گذرانده و به اسرائیل مهلت جنایتهاى بى‏امان داده و شاهد قتل عامها باید بود؟ آیا سران قوم نمى‏دانند و ندیده‏اند که مذاکرات سیاسى با سیاستمداران قدرتمند و جنایتکاران تاریخ، قدس و فلسطین و لبنان را نجات نخواهد داد و هر روز بر جنایات و ستمگریها افزوده خواهد شد؟
باید براى آزادى قدس از مسلسلهاى متکى بر ایمان و قدرت اسلام استفاده و بازیهاى سیاسى را که از آن بوى سازشکارى و راضى نگه داشتن ابرقدرتها به مشام مى‏رسد کنار گذاشت. باید ملتهاى مسلمان خصوصاً ملت فلسطین و لبنان، کسانى را که با مانورهاى سیاسى وقت گذرانى مى‏کنند، تنبه نموده و زیر بار بازیهاى سیاسى که نتیجه‏اى جز زیان و ضرر براى ملت مظلوم ندارد نروند. تا کى اسطوره‏هاى دروغین شرق و غرب، مسلمانان قدرتمند را مسحور نموده و بوقهاى تبلیغاتى میان تهى، آنان را وحشتزده مى‏نماید؟ تا کى مسلمین از قدرت اسلام بزرگ غافلند؟ مسلمانانى که در نیم قرن آن فتوحات عظیم و تحولات شگرف را با دست خالى از سازوبرگ جنگى و دلى آغشته به ایمان و زبانى متذکر به اللَّه اکبر به دست آورده و اسلام و توحید را در جهان قدرتمند آن روز پایه گذارى نمودند. اگر آن پیروزیها و تحولاتى که در تاریخ ثبت است از چشم‏انداز مسلمانان دور است، پیروزى ملت رزمنده ایران با انگیزه سربازان صدر اسلام که سلاحشان ایمان بود، در پیش چشم همگان پرتوافکن است. جهانیان و مسلمانان جهان‏ دیدند که ملت غیور ایران با دست تهى از سازوبرگ نبرد، در مقابل ابرقدرتهاى زمان و وابستگان خارج و داخل آنان نهضت کردند و انقلاب شکوهمند اسلامى را با همه مشکلات، برق‏آسا به ثمر رساندند و دست تمام جنایتکاران تاریخ را از کشور عزیز خود قطع کردند و توطئه‏هاى امریکایى و گروهکهاى چپگرا و راستگرا را با قلبى سرشار از ایمان و عقیده یکى پس از دیگرى خنثى نموده و زن و مرد و کوچک و بزرگ دلاورانه در صحنه حاضر و مقدرات کشور خود را در دست تواناى خود تعیین نمودند، و امروز با خواست خداوند متعال، ارکان جمهورى اسلامى به دست متعهدین به مکتب و معتقدین به جمهورى اسلامى برقرار و فتنه‏انگیزان و توطئه گران را از صحنه خارج نمودند. و امروز ایران به رغم بوقهاى خارج و دستگاههاى تبلیغاتى امریکا و صهیونیست و سیلى‏خورده‏هاى از انقلاب، به سوى سازندگى نهایى پیش مى‏رود و این درس عبرتى است براى کشورهاى اسلامى و مستضعفان جهان که قدرت اسلامى خود را بیابند و از عربده‏هاى شرق و غرب و وابستگان و تفاله‏هاى آنان نهراسند و با اعتماد به خداوند تعالى و اتکال به قدرت اسلام و ایمان بپاخیزند و دست جنایتکاران را از کشورهاى خود کوتاه نمایند و آزادى قدس شریف و فلسطین را سرلوحه برنامه خود قرار دهند و ننگ سلطه صهیونیسم، تفاله امریکا را از دامن خود بزدایند و روز قدس را زنده نگه دارند. امید است با زنده نگه داشتن این روز، بى‏تفاوتیها زایل شود و غفلتها مرتفع گردد. و با قیام ملتهاى شریف، بعضى از سران خائن را که به رغم مسلمانان و اسلام، دست در دست اسرائیل و چشم به فرمان امریکا بر خلاف مصالح مسلمین به زندگانى سیاسى ننگین خود و به زندگى جنایت بار خویش ادامه مى‏دهند، از صحنه خارج و در گورستان تاریخ مدفون نمایند. حکام غاصبى که در جنگ بین کفارى چون اسرائیل و صدام با مسلمین، طرف کفار را گرفته و به اسلام و مسلمین ضربه وارد مى‏کنند، از صحنه اسلام باید خارج شوند و از حکومت بر مسلمین باید بر کنار گردند.
ملتهاى شریف مصر و عراق و دیگر کشورهاى تحت سلطه منافقان باید قیام کنند و به بلندگوهاى فاسد که این جنایتکاران را مسلمان جلوه مى‏دهند، گوش فرا ندهند و از قدرتهاى پوشالى این خائنان نهراسند. مسلمانان و جهانیان دیدند که صدام عفلقى سرسپرده امریکا، به ایران که جز به اسلام و مصالح مسلمین نمى‏اندیشد، حمله کرد و آن چنان سرش به سنگ کوبیده شد که اکنون با توسل به سران عرب و پناه به اسرائیل، دنبال مفرّى است که او را از سقوط حتمى نجات دهد، و ملت ایران و قواى مسلح شجاع، آن چنان ضربه‏اى به او و طرفداران جنایتکار او زدند که جز تسلیم یا سقوط، مفرّى ندارد و حیله‏هاى ابلهانه او و بوقهاى تبلیغاتى صهیونیسم راهگشاى او نخواهد شد.
ملت و دولت و مجلس و ارتش و سایر قواى مسلح ایران که امروز با وحدت اسلامى و انسجام الهى صف واحد هستند مصمم‏اند که در مقابل هر قدرت شیطانى و متجاوز به حقوق انسانها بایستند و از مظلومان دفاع نمایند، و تا برگشت قدس و فلسطین به دامن مسلمین، از لبنان و قدس عزیز پشتیبانى نمایند. مسلمانان جهان باید روز قدس را روز همه مسلمین، بلکه مستضعفین بدانند و از آن نقطه حساس در مقابل مستکبرین و جهانخواران بایستند، و تا رهایى مظلومان از زیر ستم قدرتمندان از پاى ننشینند. و مستضعفان که اکثریت قاطع جهان را تشکیل مى‏دهند مطمئن باشند که وعده حق تعالى نزدیک است و ستاره نحس مستکبران رو به زوال و افول است. ملت ایران، خواهران و برادران عزیز مى‏دانند که انقلاب عظیم ایران که در نوع خود کم نظیر یا بى‏نظیر است از ارزشهاى بزرگى برخوردار است که بزرگترین آن مکتبى بودن و اسلامى بودن آن است؛ همان ارزشى که پیامبران عالیمقام در پى آن قیام نمودند. امید است که این انقلاب جرقه و بارقه‏اى الهى باشد که انفجارى عظیم در توده‏هاى زیر ستم ایجاد نماید و به طلوع فجر انقلاب مبارک حضرت بقیة اللَّه- ارواحنا لمقدمه الفداء- منتهى شود. و باید ملت شریف که چنین انقلابى بزرگ را نموده است در ادامه آن هر چه بیشتر کوشا باشد و حضور خود را هر چه والاتر در صحنه اقامه عدل الهى به ثبت رساند. عزیزان من، باید بدانید که ارزش انقلاب هر چه بیشتر باشد فداکارى در راه تحقق آن ارزشمندتر و لازمتر است. انقلاب در راه هدف الهى و استقرار حکومت اللَّه همان است که انبیاى عظام در راه آن فداکاریها نمودند و پیامبر عظیم الشأن اسلام تا آخرین لحظات زندگى پر برکت خود در راه آن با همه توان، فداکارى و ایثار فرمود، و امامان بزرگوار اسلام هر چه داشتند نثار آن کردند. ما نیز که خود را پیرو آنان و امت محمد- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- مى‏دانیم باید اقتدا به آنان نموده و در سبیل حق، مشکلات را با صبر انقلابى تحمل نماییم و از خرابکاریهاى دغلبازان که آثار شکست و زبونى در آن مشاهد است نهراسیم، و در راه هدف حق و اسلام بزرگ چونان انبیاى عظام و اولیاى معظم فداکارى و ایثار نماییم. خداوند تبارک و تعالى پشتیبان مجاهدین و یار مظلومان است. درود بر اسلام عزیز، درود بر مجاهدین در راه حق. درود بر شهداى در راه خدا در طول تاریخ. درود بر شهداى ایران و فلسطین و لبنان و افغانستان. و سلام بر رزمندگان جبهه‏هاى جنگ علیه باطل و سلام بر بندگان صالح خداوند.


روح اللَّه الموسوی الخمینى‏

منبع: صحیفه امام، ج‏15، ص: 59 تا 63

تعداد بازدید:
98
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal